Van vriend tot pester tot…
door
De moeder zei: “En ze waren vroeger vrienden…..”
Op een bepaald moment zat ik met een moeder van een gepeste jongen uit groep vijf om tafel voor een intake. Moeder vertelde over twee jongens, gezworen vrienden vanaf groep één, maar ergens in groep vier ging het mis. Het vriendje werd pester.
Zo’n situatie is bijna altijd geschikt voor mediation. Vrienden kunnen uit elkaar groeien, maar als er pestgedrag ontstaat is er meer aan de hand.
Uit het gesprek met de jongens kwam bij de pester oud-zeer naar boven. Zijn toenmalig vriendje (nu de gepeste) was bij een andere jongen gaan spelen, die nieuw in de buurt was komen wonen. Enthousiast had hij de volgende dag aan de latere pester verteld, dat ze bij het nieuwe jongetje een hond hadden en dat hij de volgende dag opnieuw mocht komen spelen. De huidige pester voelde zich hierdoor gekwetst, had het gevoel niet meer mee te tellen en aan de kant te zijn gezet. Hierdoor was hij uit wrok tot pestgedrag over gegaan. Toen dit tijdens het gesprek duidelijk werd gaf de jongen die gepest werd aan, dat het nooit zijn bedoeling was geweest de ander te kwetsen.
Het pesten stopte. De jongens begrepen elkaar.