Advies & begeleiding

moeilijke groep en / of pesten

Werkt u met of in een moeilijke groep, met of zonder pestgedrag?  
Heeft u behoefte aan direct toepasbare tips om te kunnen werken aan een prettiger sfeer? 

Posicom houdt gemiddeld twee dagen per week vrij om u zeer snel van dienst te kunnen zijn met een oplossingsgerichte observatie en een adviesgesprek/sparren.
 


  • Voor meer informatie over spoedhulp groep klik hier....
  • Voor meer informatie over sparren met het managementteam over schoolbeleid m.b.t. ongewenst gedrag (zoals pesten) en gewenst gedrag klik hier....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

schoolbeleid m.b.t. gewenst gedrag

Huidige situatie

Uw school heeft op dit moment wellicht nog geen compleet samenhangend beleid om pesten adequaat aan te pakken en zoveel mogelijk te voorkomen en u wilt komen tot een goed uitvoerbaar pestbeleid. En / of u wilt ongewenst gedrag ombuigen naar gewenst gedrag.
iStock_000001536711XSmall

Werkwijze
In ongeveer drie uur tijd bekijken we samen met directie en I.B.-er(s) wat uw school al in huis heeft en wat u al doet om pesten te verminderen en gewenst gedrag te stimuleren. Daarna gaan we na welke aanvullingen nog nodig is / zijn voor:
- de school als organisatie;
- voor het managementeam;
- voor het zorgteam / IB-er(s);
- voor de leerkrachten en N.O.P.-ers op het gebied van kennis en vaardigheden;
- voor de TSO-medewerkers;
- voor de kinderen;
- voor de ouders.


Na dit dagdeel heeft u concrete handvatten gekregen om uw beleid handen en voeten te geven!  Praktische haalbaarheid staat zondermeer voorop!

Deze werkwijze is ook zeer geschikt om knelpunten van uw SEO-training / SEO-methode bloot te leggen,  tips te krijgen en te sparren over hoe deze knelpunten opgelost kunnen worden.  



Lees meer: schoolbeleid m.b.t. gewenst gedrag

 

Sfeer verbeteren in de groep

iStock_000010101288XSmall


Tips op maat voor een prettige sfeer in de groep


Als het in uw groep tussen de kinderen niet lekker loopt (en vaak klikt het dan ook niet tussen hun ouders), dan heeft u wellicht behoefte  aan bruikbare tips over hoe u van uw groep stap voor stap een eenheid kunt smeden. U kunt deze blogs napluizen om ideeën op te doen of deze readers (e-books) bestellen en daarmee aan de slag gaan.

Wilt u echt helemaal advies op maat, dan bestaat de mogelijkheid van observatie in uw groep, vervolgens een adviesgesprek, waarbij u de tips kiest, die helemaal bij u passen, eventueel gevolgd door een ouderavond en de rest van het cursusjaar heeft u altijd de mogelijkheid tot bellen / e-mailen om eventuele vervolgstappen in dit sfeerverbeterende proces door te nemen. Een eventueel aanwezige SEO-methode kan als leidraad gebruikt worden, maar dat hoeft niet.
 

U kunt Posicom ook laten observeren in een groep als ouders en school erg verschillend denken over de sfeer in de groep. Een voorbeeld kunt u hier lezen.

 
Wilt u een schoolbezoek? Dan staat hieronder alles op een rijtje voor u m.b.t. voor, tijdens en na een schoolbezoek:

  1. u (of een directielid of I.B.-er) neemt contact op met Theo Klungers van bureau Posicom;
  2. telefonisch bespreken we waar u tegenaan loopt en wat u wilt;
  3. een middagobservatie in uw groep;
  4. na schooltijd uitgebreid sparren over de mogelijkheden om te komen tot een prettige sfeer in de groep;
  5. ouderavond (niet verplicht maar wel een aanrader) om ouders vanuit een volwassenen rol hun kinderen te richten op respectvol omgaan met groepsgenoten;
  6. Na deze middag en avond bij u op school, kunt u de rest van het cursusjaar bellen / e-mailen om eventuele vervolgstappen te bespreken. Behalve uw eigen telefoonkosten, brengt deze bel- en / of e-mailbegeleiding geen extra kosten met zich mee.    



Wekelijks worden 1 à 2 werkdagen vrijgehouden voor deze dienstverlening.


      

Doelgroep: In het bovenstaande stuk wordt gesproken over leerkracht. U kunt hiervoor ook lezen: docent, BSO-medewerker, kortom: professionals die werken met groepen kinderen en / of jongeren.

Kosten zonder ouderavond:



ouderavond op dezelfde dag:

€ 220
,-
voor een middagobservatie en na schooltijd, advies/ sparren / coaching. Tevens mag de leerkracht gedurende de rest van het cursusjaar bellen en / of mailen om te sparren.
Dit bedrag is exclusief reiskosten en eventuele parkeerkosten. 
 
€ 120,- mits de ouderavond op dezelfde dag wordt gehouden als de middagobservatie en het adviesgesprek / sparren na schooltijd.    
  
Wie is Theo Klungers?

Theo Klungers heeft ruime ervaring in de onderwijsvormen  LOM, MLK, ZMLK (SO en VSO), school verbonden aan een Paedologisch Instituut (= P.I.-school = rec 4) en in het basisonderwijs in de functies van leerkracht/docent, I.B.-er en locatieleider. Hij geeft nu nog steeds anderhalve dag per week les op een basisschool in zijn woonplaats. Hij is o.a. gediplomeerd/gecertificeerd leerkracht, docent, communicatietrainer, SOVA-trainer, agressietrainer, coach, therapeut en mediator. Hij begeleidt al scholen vanaf 1996 t/m heden. Lees meer over Theo Klungers
 
Beschikbaarheid:
 
in overleg.
Posicom houdt in principe twee dagen per week vrij voor deze dienst. 

Informatie en/of reserveren datum:


via het contactformulier.

Werkgebied: door heel Nederland.

tip:

de readers 'Van een moeilijke groep naar een prettige groep" en "Van pesten naar een wij-gevoel" 

individuele hulp (coaching en / of therapie)

fotos_website_002

Lees meer: individuele hulp (coaching en / of therapie)

 

spoed school, TSO en BSO

Spoed voor scholen of BSO of TSO

Scholen, TSO of BSO met een groep in pedagogische problemen kunnen Posicom inschakelen voor een observatie plus adviesgesprek met daaraan gekoppeld eventueel nog een ouderavond.

Lees meer door hier te klikken 

 

Lezen over pesten

Praktische informatie om pesten aan te pakken vindt u in de reader "Van
pesten naar een wij-gevoel" voor ouders, leerkrachten en anderen die werken
met kinderen / jeugdigen.

Meer informatie | Bestellen

"Van een moeilijke groep naar een prettige groep" is een praktische reader
over het stimuleren van hulpvaardigheid naar de ander en zichzelf binnen de
groep.

Meer informatie | Bestellen

 

Nieuwsbrief

Onder elke nieuwsbrief staat een link, waarmee u zich automatisch af kunt melden voor vervolgnieuwsbrieven.

© 1996 - 2012 Posicom te Weesp  Kvk (gooi en eemland): 32063590   -  Posicom voor het aanpakken en voorkomen van pesten en het optimaliseren van groepsprocessen.